Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024 19:07

Σπουδαία νίκη για τον Νηρέα Χαλανδρίου, 9-7 τη ΝΕ Πατρών

nhreas xalandriou tritwnas

Πολύ σημαντική νίκη που τον οδήγησε στη 2η θέση του ομίλου των θέσεων 5-8 πήρε ο Νηρέας Χαλανδρίου, επικρατώντας με 9-7 της ΝΕ Πατρών για την πρώτη αγωνιστική της Γ' Φάσης του πρωταθλήματος της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών στο Χαλάνδρι.

Η ομάδα της Ευτυχίας Καραγιάννη, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 4-3, στη συνέχεια κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή και να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, έχοντας πλέον τέσσερις. Η τέταρτη περίοδος βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 6-6, όμως τρία γκολ από τις Μαυρέλου, Τριχά και Μπόβαλη χάρισαν τη νίκη στον Νηρέα, παρότι η Λυκοθανάση μείωσε προσωρινά σε 8-7.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα η Μαυρέλου με τέσσερα τέρματα, ενώ τρία για τις φιλοξενούμενες πέτυχε η Μπιτσάκου.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 9-7

Οκτάλεπτα: 2-2, 1-2, 3-2, 3-1

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Στρατάκου Ν., Τετζαλίδου 1, Κάσσαρη, Παπατριανταφύλλου, Τριχά 1, Μαστρόκαλου 1, Μαυρέλου 4, Μπόβαλη 1, Τορνάρου, Δούλη 1, Εξαρχάκου, Αγγελίδη, Οικονομίδη, Στρατάκου Αν., Κονταλέξη

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα Ευδ., Μπαλάτσα Μ. 1, Μανέτα Μ., Μανέτα Σ., Μπαλάτσα Ν., Λυκοθανάση 1, Μοίραλη, Μπιτσάκου 3, Κουτέλη 2, Σολανάκη, Μανέτα Β., Πετάση, Τσιμάρα Ευφ.

Διαιτητές: Κουρτίδης, Θωμάς

Αλυτάρχης: Δημήτρης Πολίτης

Πηγή: koe.org.gr