Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024 18:48

Νίκη-ανάσα για το Χαλάνδρι

xalandri fwsthras

ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1-0

Στο μεγάλο ντέρμπι του 2ου ομίλου που αφορά τη μάχη της παραμονής, το Χαλάνδρι επικράτησε με 1-0 του Φωστήρα Ηλιούπολης και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Πατσιαβούρας στο 10′ με σουτ, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν στη συνέχεια και να μην καταφέρουν να αξιοποιήσουν τη μεγάλη εντός έδρας νίκη της περασμένης εβδομάδας κόντρα στον Άρη Πετρούπολης. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε για τους γηπεδούχους με δεύτερη κίτρινη ο Γεωργαμλής.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Τάσος Κιλιμτζίδης): Μολφέσης, Κλήμης, Δαρδαμάνης, Θανόπουλος, Λειβαρτζινός, Ντιούφ, Σεϊτάι (65′ Μερτής), Γεωργαμλής, Πατσιαβούρας (88′ Γκώνος), Βενάρδος, Νησωτάκης (80′ Φωτάκης).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Παύλος Κυριακουλέας): Ντόνι, Σάχου, Αϊβάζης, Τσαπικούνης, Παπίγκου, Ασωνίτης Β, Λεπτάκης (86′ Μερτζανίδης), Μπαρδάκης, Φάρος, Μίζιος (46′ Κωστελέτος), Μπλέτσας (62′ Κρίκος).

Πηγή: nfstudiosports.gr